Шляхи протидії домашньому насильству в Україні

  • В. Бондар
Ключові слова: адміністративна діяльність, органи національної поліції, протидія домашньому насильству

Анотація

Проблема домашнього насильства не нова, вона існувала ще з початку зародження людства, з початку зародження громад і понять сімейних звичаїв. Але те, що сьогодні деякі країни навчилися адекватно боротися із цією проблемою, а деякі поки просто мовчать про неї, не означає, що проблеми не існує взагалі. Ухвалення у 2018 році нового Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» є вагомою зміною в кращий бік, але, щоб він працював на повну, треба докласти багато зусиль усього населення країни. І це так, адже все населення країни, від малого до старшого, має працювати в потрібному напрямі, щоб ця проблема не була такою нагальною й глобальною. Згідно з новим Законом, «домашнім насильством» уважаються всі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, учинені між колишнім чи теперішнім подружжям або людьми, які разом живуть чи жили. Закон передбачає, що стороні, яка скоїла насильство, буде заборонено телефонувати та листуватися з потерпілим, наближатися до нього на певну відстань. Якщо раніше домашнім насильством уважалися інциденти в подружжі, то тепер розширюється коло осіб. До нього тепер зараховують колишнього чоловіка/дружину, громадянські шлюби (спільне проживання без реєстрації). Розширено коло осіб, яких визнають кривдниками: прийомні батьки, особи, які спільно проживають чи проживали в одній родині, рідні брати, сестри, опікуни й інші родичі - дядько, тітка, племінниці, двоюрідні брати, сестри, двоюрідні дідусі та бабусі.

Посилання

1. Конституція України. URL: https: // zakon.rada (дата звернення: 25.04.2020).
2. Про Національну поліції : Закон України. URL: http://zakon.rada.gov.ua (дата звернення: 28.04.2020).
3. Кодекс України про адміністративні правопорушення. URL: http://zakon.rada. gov.ua (дата звернення: 28.04.2020).
4. Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні : Закон України. URL: http://zakon.rada.gov.ua (дата звернення: 27.04.2020).
5. Декларація про поліцію : Резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи № 690 (1979 р.). URL: https://zakon.rada. gov.ua/laws/show/994_803 (дата звернення: 29.04.2020).
6. Про запобігання та протидію домашньому насильству : Закон України. URL: https://zakon.rada.gov.ua (дата звернення: 25.04.2020).
Опубліковано
2020-07-31
Розділ
Статті