Право на свободу та особисту недоторканність як засіб забезпечення ефективності досудового розслідування

  • В. Волошина Національний університет «Одеська юридична академія»
Ключові слова: принцип, кримінальне провадження, особиста недоторканність, право на свободу, досудове розслідування

Анотація

Статтю присвячено розгляду принципу особистої недоторканності, який включає в себе фізичну недоторканність, психічну недоторканність і моральну недоторканність. Особисту недоторканність можна визначити як свободу людини від незаконних і необґрунтованих затримань, арештів чи позбавлень волі іншим шляхом, а також від будь-яких інших дій, спрямованих на обмеження можливості людини вільно розпоряджатися собою. Це правове положення виражає вимогу застосування заходів забезпечення кримінального провадження та провадження слідчих (розшукових) дій, що містять елементи примусу, лише на підставі й у порядку, передбаченому законом, з метою недопущення незаконного обмеження або порушення фізичної, психічної чи моральної недоторканності фізичної особи. Усі дії, які обмежують право на свободу й особисту недоторканність під час досудового розслідування, повинні бути застосовані в певних межах, що визначають характер і ступінь втручання державних органів у сферу приватних інтересів особи, та в строк, передбачений у законі.

Біографія автора

В. Волошина, Національний університет «Одеська юридична академія»

кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри кримінального процесу

Посилання

Левендаренко О.О. Сутність особистої недоторканності особи в кримінальному процесі України та рішеннях Європейського суду з прав людини / О.О. Левендаренко, С.Ю. Бутенко // Проблеми правознавства та правоохоронної діяльності. – 2011. – № 2. – С. 105–111.

Назаров В.В. Конституційні права людини та їх обмеження у кримінальному процесі України / В.В. Назаров. – X. : ТД «Золота миля», 2009. – 400 с.

Опубліковано
2020-09-14
Розділ
Статті