Автономія в контексті сучасного унітаризму

гносеологічні, онтологічні й телеологічні аспекти

  • О. Батанов
Ключові слова: автономія, унітаризм, територія, держава, державний устрій, адміністративно-територіальний устрій

Анотація

У статті розкриваються сутнісні і змістові характеристики автономій у складі унітарних держав. Показано синергетичний зв'язок між принципами унітарності державної території, визнанням прав автономій і фундаментальними інститутами політико-правового та державно-управлінського життя сучасних унітарних держав. Доводиться, що автономія -це механізм, який зазвичай застосовується в суверенній державі, згідно з яким жителям певного регіону надаються розширені повноваження, що відображають їхнє особливе географічне положення, захищають їхні культурні та релігійні традиції й заохочують їхній розвиток.

Посилання

Мяловицька H.A. Конституційно-правовий статус автономних утворень в унітарних та федеративних країнах Європи : автореф. дис. ... докт. юрид. наук : спец. 12.00.02 «Конституційне право; муніципальне право» / H.A. Мяловицька ; Інститут законодавства Верховної Ради України. - К, 2011. - 39 c.

Резолюция 1334(2003) «О позитивном опыте автономных регионов как источнике вдохновения для урегулирования конфликтов в Европе» [Электронный ресурс]. - Режим доступа : http://www.coe.int/T/r/ Parliamentary_Assembly/%5BRussian_docu ments%5D/%5B2003%5D/%5BJune_2003 %5D/Res1334.asp.

Опубліковано
2020-10-01
Розділ
Статті