Зміст електронного урядування у сфері адміністративно-правового забезпечення патентної діяльності в Україні
Анотація
Актуальність статті полягає в тому, що перетворення інформації на найважливіший виробничий ресурс змінює парадигму еволюції суспільства: основу розвитку інформаційного суспільства складають не традиційні матеріальні, а інформаційні, інтелектуальні ресурси, такі як знання, наука, організація, здібності людей, їхня ініціатива, формування структур і механізмів якісно нового соціального інтелекту, які відкривають кожному співтовариству нові можливості для самоідентифікації, тому для розбудови інформаційного суспільства в Україні варто більш системно вивчити можливості електронного урядування в окремих секторах правового регулювання, зокрема у сфері адміністративно-правового забезпечення патентної діяльності в Україні. Мета статті полягає в тому, щоб на основі системного аналізу норм законодавства, позицій учених-адміністративістів та науковців інтелектуального права, статистичної діяльності суб'єктів публічної адміністрації патентної діяльності сформувати зміст електронного урядування у сфері адміністративно-правового забезпечення патентної діяльності в Україні. У статті сформовано зміст електронного урядування у сфері адміністративно-правового забезпечення патентної діяльності в Україні як системної, стратегічної та інформаційно-технологічної діяльності суб'єктів публічної адміністрації патентування, пов'язаної з веденням ними виконавчо-розпорядчої діяльності, що супроводжується використанням інформаційно-комунікаційних технологій та діяльністю щодо надання високоякісних електронно-інформаційних адміністративних послуг у сфері патентної діяльності. Зроблено висновок, що метою електронного урядування у сфері адміністративно-правового забезпечення патентної діяльності в Україні є забезпечення принципів відкритості та прозорості суб'єктів публічної адміністрації, надання високоякісних адміністративних послуг та розвиток системи захисту інтелектуальних прав шляхом впровадження інформаційних технологій в адміністративно-правове забезпечення патентної діяльності.
Посилання
2. Карачай В. Теоретико-методоло-гічні аспекти проблеми демократизації українського суспільства за допомогою електронного врядування. Політологічні записки. 2013. № 2. С. 206-217.
3. Клімушин П. Стратегії та механізми електронного урядування в інформаційному суспільстві : монографія. Харків : вид-во ХарРІ НАДУ «Магістр», 2016. 524 с.
4. Клименко І. Соціальні аспекти електронного врядування. Економіка та держава. 2009. № 10. С. 64 -66.
5. Марченко В. Адміністративно-правові засади електронного урядування в органах виконавчої влади : автореф. дис. ... докт. юрид. наук : спец. 12.00.07 ; МВС України, Харківський національний університет внутрішніх справ, 2016. 44 с.
6. Про схвалення Концепції розвитку електронного урядування в Україні : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017 р. № 649-р / Верховна Рада України. 2017. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/649-2017-%D1%80#Text.
7. Семенченко А., Баранов О., Демкова М., Дзюба С. Проект навчального посібника «Концептуальні засади розвитку електронного урядування в Україні». 2009. 82 с.
8. Слюсаренко В. Електронне вряду-вання як ефективний інструмент трьох-стороннього партнерства. Економіка. Фінанси. Право. 2017. № 4 (1). С. 49-52.